Winter Challenge Tor Off Road W Dzikowcu - 09.12.2023 R.

Winter Challenge Tor Off Road W Dzikowcu - 09.12.2023 R.

09-12-2023 o 09:00

Winter challenge
Tor Off Road w Dzikowcu - 09.12.2023 r.

Po bardzo fajnym odbiorze Wakacyjnego Pikniku mamy dla Was zimową edycję:)

Żeby jeszcze bardziej zachęcić Was do rywalizacji wprowadzamy klasyfikację generalna – w jej skład wchodzi Wakacyjny Piknik 4x4 i Winter Challenge!

Do zdobycia będą elektroniczne PKPy i do zaliczenia Trial.
Wygrywa załoga z największą ilością punktów.

Podział na klasy: (warunkiem organizacji jest udział minimum 6 zawodników)
Freshman - czyli subiektywna klasa dla aut turystycznych.
Challenge: wyzwanie
Hard: extreme elektryk, extreme mechanik
Wyczyn: bez wyciągarek napędzanych innych niż siłą mięśni

Freshman - czyli subiektywna klasa dla aut turystycznych.
Zapraszamy do niej właścicieli aut seryjnych, którzy poruszają się nimi na co dzień, wyjeżdżają na wycieczki. W tej klasie wyjątkowo o starcie decyduje subiektywne zakwalifikowanie danego auta, a nie sztywne wytyczne. Nie dopuścimy w niej do startu samochodów rajdowych, nastawionych na rywalizację bez względu na straty. Dla Was mamy klasę wyżej. Można mieć wyciągarkę, lift, stalowe zderzaki i agresywne opony (bo to jednak Dzikowiec). Jednak karoseria ma być seryjna, z kompletem szyb, z drzwiami i klapą. W wielkim skrócie auta ma nadawać się do jazdy do drogach. I tak wiem zmotą też można, ale nie u nas.
Klasa Challenge: wyzwanie
To auta z seryjnym nadwoziem od słupka A do słupka B i jedną wyciągarką elektryczną. Dozwolone są zewnętrzne i wewnętrzne klatki bezpieczeństwa. Dopuszczona jest wymiana lub demontaż zderzaków. Obowiązkowo pojazd musi posiadać przednią szybę oraz drzwi. Dopuszczona jest modyfikacja przodu pojazdu. Możliwe jest również przycięcie tyłu pojazdy za słupkiem B – tzw. obrzyn. Dozwolone jest przeniesienie chłodnicy na tył pojazdu, wymiana mostów oraz silnika i montaż blokad mostów. Obowiązkowo pasy bezpieczeństwa oraz zapinane kaski dla kierowcy i pilota.
Hard: extreme elektryk i extreme mechanik
To samochody (bez pojazdów UTV) z dowolnymi modyfikacjami, posiadające wyciągarki elektryczne i mechaniczne. Obowiązkowo klatka/ ramoklatka, pasy bezpieczeństwa oraz zapinane kaski dla kierowcy i pilota.
Wyczyn:
To samochody (bez pojazdów UTV) z dowolnymi modyfikacjami. Obowiązkowo pasy bezpieczeństwa oraz zapinane kaski dla kierowcy i pilota. Zakaz używania wyciągarek (mechaniczny i elektrycznych) innych, niż napędzane siłą mięśni – wyciągarki ręczne.


Wpisowe:
promocyjne wpisowe do 15 października – 500 zł
od 16 października do 4 listopada – 600 zł
po 5 listopada – 700 zł

W ramach wpisowego:
- przygotowanie trasy
- obsługa sędziowska
- futerał na telefon
- puchary dla zwycięzców
- naklejka

Dodatkowe ubezpieczenie NNW dla osób nie posiadających własnego – 40 zł od osoby.

Link do wydarzenia organizatora