Wyprawa Offroad W Alpy Zachodnie

Wyprawa Offroad W Alpy Zachodnie

05-08-2024 o 19:00 - 16-08-2024

Alpy Zachodnie leżą na granicy włosko-francuskiej i rozciągają się południkowo od najwyższego, alpejskiego szczytu, jakim jest Mont Blanc (4810 m n.pm.), do francuskiego Lazurowego Wybrzeża nad Morzem Śródziemnym.

Stanowią europejską Mekkę fanów jazdy terenowej, bo przeżyć tam można swoją offroadową przygodę życia. Główną atrakcją są stare wojskowe drogi z przełomu XIX i XX wieku, służące do zaopatrywania włoskich i francuskich fortów wybudowanych w czasach konfliktów zbrojnych między tymi krajami.

Biegną one skalnymi półkami nad przepaściami i tunelami pod szczytami gór. Pełne są serpentyn, stromych podjazdów i zjazdów. A wszystko pośród przepięknych widoków i monumentalnej przyrody…

Serdecznie zapraszamy tam z nami na wakacyjną wyprawę!

W programie mamy m.in.: zwiedzanie francuskich kurortów Chamonix, Val d’Isere oraz włoskiego Bardonecchia, wjazd na słynną przełęcz Sommeiller (to najwyżej położone w Europie miejsce, gdzie wjechać można terenówką – prawie 3000 m n.p.m.), starą wojskową drogę do Fortu Jafferau, przejazd przez tunel Le gallerie del Seguret, Fort Fenestrelle, zabytkowe Briancon, jezioro Serre-Poncon, przełęcz Col du Parpaillon z tunelem, miasteczka Vinaldo oraz Vernante oraz kolejne górskie forty Marguerie, Pernante, Central…

Do przejechania będzie około 1000 km, które rozplanowaliśmy na dziewięć etapów, pozostawiając czas na zwiedzanie, smakowanie regionalnych potraw i trunków, integrację i wypoczynek.

Zapewniamy najwyższy poziom opieki nad uczestnikami!

Już w czerwcu 2024 zapraszamy do naszego warsztatu na bezpłatny przegląd aut i niezbędne naprawy, a podczas wyprawy opiekę dwóch zawodowych mechaników w dwóch samochodach organizatora.

Wszystkie noclegi rezerwujemy na klimatycznych i komfortowych kempingach, a dla chętnych przewidujemy wspólny dojazd z Polski i powrót.

Więcej informacji, filmy z trasy oraz formularz zgłoszeniowy są na stronie:
https://polskioffroad.com.pl/wyprawa-offroad-w-alpy-zachodnie-2/

Link do wydarzenia organizatora