Trans Balkan Recce

Trans Balkan Recce

13-05-2024 o 06:00

Możecie ruszyć na szlak już wiosną? Jeśli tak, to zapraszam na wyjazd w klimacie luźnego rekonesansu (recce) Trasa jest wytyczona tak, aby na bieżąco decydować ile „zaordynować” sobie błogiego lenistwa na popasach.

Może będzie trochę za wcześnie na relaksujące kąpiele w jeziorach górskich, może za wcześnie na plażing ale za to będziemy mogli skupić się na biwakach z ogniskami w pięknych górach, na podziwianiu widoków… można poćmić cygarko przy dobrym trunku, można po prostu podróżować w starym dobrym stylu nie gnając nad morze A trasa zaplanowana jest naprawdę ciekawie:

WSCHODNIA SERBIA z przełomem Dunaju, monastyrami, twierdzami, cudami przyrody, ale chyba przede wszystkim poeksplorujemy piękną i wymagającą Starą Płaninę.

MACEDONIA PÓŁNOCNA to z kolei 4 Parki Narodowe, najmłodsze antyczne zabytki w tej części świata Ale tak poważnie to zachwyci nas ogrom gór, piękne i czyste jezioro Ochrydzkie i momentami klimaty jak nie z tego świata… Macedonia już przed wieloma laty objawiła mi się jako off roadowy raj.

ALBANIA… to tak a propos off roadowego raju Co prawda nie jest to główna nasza destynacja, a raczej kraj tranzytowy. Mimo to trasa nikogo nie zawiedzie – będzie to co „tygryski lubią najbardziej” czyli bezkres gór z dzikimi jeziorami, kaniony rzek, twierdza Skanderbega, dzikie plaże i zakończenie wyprawy nad jeziorem Szkoderskim.

ORGANIZACJA:
Max ilość aut to 5 plus organizator
Wyjazd z Zakopanego w dniu 13.05.2024r. powrót z końcem maja.
W razie potrzeby zapewniam noclegi dla załóg, które dojadą już w niedzielę lub wcześniej. Cena około 60 zł/osoba.

KOSZT (stały bez względu na ilość osób):
700 zł/samochód – tylko Serbia
1000 zł/samochód – Serbia, Macedonia Północna, Albania
Cena obejmuje:
- prowadzenie po wytyczonej trasie
- opieka organizatora
- pamiątkowe gadżety, naklejki
Cena nie obejmuje:
- kosztów paliwa, noclegów, biletów wstępu
- ubezpieczenia
- wyżywienia
- kosztów zakwaterowania w Zakopanem

DODATKOWE INFORMACJE:
Trasa o lekkim/umiarkowanym stopniu trudności przejezdna dla większości samochodów 4x4 (na ramie). Wymagane radio CB, reduktor, opony co najmniej AT. Zalecana wyciągarka, lift zawieszenia, łopata i kinetyk też mogą się przydać w Starej Płaninie

PLANOWANE ODLEGŁOŚCI:
1. Zakopane – prom na Dunaju 770 km
2. Trasa w Serbii około 850 km
3. Trasa w Macedonii Północnej 650 km
4. Trasa w Albanii 450 km
5. Jezioro Szkoderskie – Zakopane 1250 km

Co daje w sumie około 4000 km

Link do wydarzenia organizatora