Z Wizytą U Praojców #2 "Od Wazy Do Osady" Offroadowy Dzień Dziecka

Z Wizytą U Praojców #2 "Od Wazy Do Osady" Offroadowy Dzień Dziecka

07-06-2024 o 18:00 - 09-06-2024

DWA DNI MAGICZNEJ PRZYGODY
SOBOTA 08.06.2024 r. - NIEDZIELA 09.06.2024 r.
PIĄTEK 07.06.2024 r. - wieczorek zapoznawczy dla chętnych

Zapraszamy wszystkich miłośników historii i aut 4x4 na drugi, wyjątkowy RAJD OD WAZY DO OSADY "Z WIZYTĄ U PRAOJCÓW". Tym razem w wiosennej scenerii połączony z dniem dziecka . Pamiętajcie dorośli też są dziećmi
Zaczynamy w Bronocicach.
https://maps.app.goo.gl/PhrvZmCbTQkhzyhG9?g_st=ic

Jaki cel? Osada Neolityczna w Kopcu, obiecujemy zakochacie się w tym wyjątkowym miejscu i zobaczycie jak mieszkali ci którzy stworzyli WAZĘ Z BRONOCIC! NIE MOŻE WAS ZABRAKNĄĆ

SOBOTA - Szlak turystyczno-widokowy, zaczynamy od pomnika w Bronociach trasa mieszana, pokonamy 150 km w 7-9 godzin, przejazd po przepięknych terenach województwa świętokrzyskiego, od południa Ponidzia aż po północ, wyjątkowo zróżnicowany teren jak i magiczne krajobrazy w różnych sceneriach, poszukamy kwitnących sadów czy pól rzepakowych, pobawimy się w terenie (odcinki specjalne) po drodze widoki, atrakcje, integracja, zabawy dla dzieci w trakcie jazdy jak i w osadzie (niespodzianki), poruszamy się w kolumnie za organizatorem. Drogi polne, błoto, szutry, piach, minimum asfaltu

NIEDZIELA - Po śniadaniu zwiedzimy zamek Krzyżtopór, potem wyruszymy w trasę po województwie świętokrzyskim, jak nam się uda odwiedzimy park legend dzieci będą zachwycone, trasa około 60 km czas 5-6 godzin. Szlak turystyczno-widokowy, przejazd po przepięknych terenach województwa świętokrzyskiego, świętokrzyskie kapliczki, zabytki, zabawa w terenie, ognisko z integracją i wiele więcej. Drogi polne, błoto, szutry, piach, minimum asfaltu

Wybierz dzień i się zapisz, możliwość udziału w wybranym dniu

Zapraszamy w Piątek na wieczorną integrację w Komodzie Smaku czekamy na Was od 18:00 (dla chętnych)

Sobota start 9:30 koniec 17:00-19:00 (zależy od pogody i przygód) w Osadzie integracja z degustacja świętokrzyskiej kuchni, zwiedzanie osady, wykłady historyczne, zabawa dla dzieci, podziwienie zwierzaków, niespodzianki (Sobota-Niedziela)

Niedziela start 10:00 (śniadanie w Osadzie, nakarmimy też Kuzki) koniec 16:00-17:00 kończymy jak to u nas przy wspólnym ognisku dzieląc się wrażeniami z przejazdów i jedząc pyszne regionalne smakołyki.

Dla kogo? dla każdego od SUVA 4x4 po dzielną terenówkę. Impreza idealna dla początkujących Offroadowców.

Szlaki wyznaczamy dla każdego, wystarczy napęd 4x4 i dobre opony, przeciąganie to ostateczność, minimalizujemy uszkodzenia aut, kochamy jazdę turystyczną z całymi rodzinami, jedziemy do wyznaczonego celu.
Posiadamy niezbędne wyposażenie offroadowe od liny po trapy jak i wyciągarki w razie "W" damy radę!

Stopień trudności od 1-5 1/2 *
Przyda się: CB radio, napęd 4x4, opony A/T M/T
Co zabrać w trasę: przekąski, coś do picia, odpowiednie buty, ubiór dostosowany do pogody, całe rodziny, dobry humor bez tego ani rusz.

Pamiętajcie na koniec trasy jak i podczas jazdy będą czekać pyszności przy wspólnym ognisku/postoju, tak więc nie objadać się!

Zrzutka:
Sobota - 300 zł za auto (niezależnie od ilości osób)
Niedziela - 200 zł za auto (niezależnie od ilości osób)
SOBOTA - NIEDZIELA 450 zł NIEZALEŻNIE OD ILOŚCI OSÓB W SAMOCHODZIE
Zabieramy całe rodziny, offroad to idealna zabawa dla całych rodzin z dziećmi.
Dodatkowe wpłaty wspierają fundację
Na życzenie wystawiamy FV
Możliwość wzięcia udziału w wybranym dniu.

Zrzutka obejmuję:
- Śniadanie w Niedzielę
- Wstęp do osady
- Biesiada, wspólne ognisko, wykłady historyczne, zabawy dla dzieci i dużo więcej
- Opiekę organizatora
- Gadżety okolicznościowe
- Opracowanie autorskiej legalnej trasy
- Foto / Video relacje
- Wsparcie FUNDACJI „Przeszłość nie wraca, ale nie umiera”
- Poznanie pięknych, nieznanych i niedocenianych rejonów województwa świętokrzyskiego
- Pakiety ogniskowe z różnymi smakołykami, ciepły posiłek, słodkości, napoje
- Zapewniamy rzemieślnicze kiełbaski z lokalnej masarni jak i inne regionalne pyszności dla dorosłych i dzieci, kawa, herbata, zimne napoje, słodkości a to wszystko na koniec przy wspólnej integracji jak i podczas przerwy w trakcie jazdy - jemy ile chcemy!
Jak wiedzie gastronomia to nasza druga miłość. Sobota integracja na wypasie :)podczas jazdy przyszykujemy dla Was pyszne niespodzianki.

Zrzutka nie obejmuję:
- Noclegu
- Ubezpieczenia
- Paliwa
- Napojów %
- Biletów do zamku i parku legend

Noclegi we własnym zakresie oczywiście służymy pomocą mamy zaprzyjaźnione hotele, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne jak i campingi. Możliwość spania przy osadzie w namiotach / samochodach za free.

Gdzie zaczynamy:
Działoszyce dokładne miejsce ustalimy bliżej startu

Zgłoszenia wysyłamy na maila lub po przez formularz
mail: [email protected]
https://www.waza4x4.pl/z-wizyta-u-praojcow-2
tel: 518147307 DAMIAN "SZEFU"

w zgłoszeniu podajemy następujące informację:
- dopisek "DO OSADY #2"
- imię i nazwisko
- numer telefonu
- markę samochodu
- ilość osób dorosłych
- ilość dzieci i w jakim wieku
- Ilość miejsc ograniczona!

Organizator zastrzega sobie prawo do rezygnacji z wydarzenia lub zmiany trasy/programu ze względu na warunki atmosferyczne, niewystarczającą liczba uczestników lub inne wydarzania losowe.

Minimalna liczba uczestników 5 załógMaksymalna 12+1

Wydarzenia z WAZA 4x4 charakteryzują się rodzinną atmosferą, pysznym jedzeniem od nas głodny nie wyjedziesz, jeździmy bez ciśnienia na luzie, każdy uczestnik to nasza rodzina, zabawa w offroad to nie praca, sztywny grafik nie dla nas (oczywiście jakieś reguły obowiązują) promocja naszego regionu to priorytet, nasze imprezy wspierają rozwój małych miejscowości,każdy uczestnik dokłada cegiełkę do realizacji celów fundacji „Przeszłość nie wraca, ale nie umiera” Offroad, wspaniali ludzie, gastronomia, historia, nasza mała ojczyzna to kochamy.

Filmik z pierwszego rajdu

https://youtu.be/YD3neBNDL34?si=mLt-WF5aL7hEB1Zc

WAZA Z BRONOCIC
Gliniana waza z wizerunkiem wozów odkryta została w 1975 r. podczas wykopalisk kierowanych przez prof. Janusza Kruka w ramach polsko-amerykańskiej ekspedycji archeologicznej. Na naczynie natrafiono w jednej z jam gospodarczych osiedla kultury pucharów lejkowatych. Uzyskana dla tej jamy data radiowęglowa (ok. 3500 BC) świadczy, że rysunki z Bronocic są obecnie najstarszym na świecie dowodem używania wozu. Obok schematycznie przedstawionych wozów, na naczyniu znajdują się informacje o wyglądzie pradziejowej wsi: symbole drzew, rzeki oraz pól z drogami lub układu domów w osadzie.

OSADA NEOLITYCZNA
Na skraju Gór Świętokrzyskich u podnóża pasma Wygiełzłowskiego, nieopodal pałacu Krzyżtopór w Ujeździe znajduje się Osada Neolityczna w Kopcu. Jest to rekonstrukcja osiedla sprzed 5500 tysiąca lat, tak zwanej Kultury Pucharów Lejkowatych, jaka w tamtym czasie zasiedlała ziemie polskie. Tak żyli Ci, którzy stworzyli naszą Wazę z Bronocic! Owi neolityczni rolnicy lepili swe domostwa z gliny, pokrywając strzechą. Uprawiali kilka gatunków pszenicy, czy len. Hodowali kilka gatunków zwierząt: kozy, owce, świnie, czy bydło. Żyli w niewielkich społecznościach stosując gospodarkę wypaleniskową. W Osadzie w Kopcu zrekonstruowane na podstawie badań archeologicznych obiekty tworzą osadę wypełnioną zwierzętami, roślinami uprawnymi oraz obsługę obiektu przebraną w stroje z epoki. W obiekcie zapoznacie się nie tylko z historią pradziejowego rolnictwa dzięki zawsze dostępnemu przewodnikowi, ale będziecie mogli obserwować życie osady. Ponadto dostępne są różne rodzaje warsztatów, by móc w tym życiu uczestniczyć i wcielić się w człowieka późnej epoki kamienia. Miejsce to jest magiczne przede wszystkim dlatego, że zostało zbudowane własnymi rękoma przez Tomasza Giecewicza - historyka z dodatkową specjalnością: Dziedzictwo kulturowe jego ochrona i promocja. Absolwentem UJK w Kielcach. Od 15 lat zajmującego się planowaniem ochrony zabytków oraz ich inwentaryzacją. Współzałożyciel Fundacji Promocji Historii Ziemi Sandomierskiej, pomysłodawca. Oraz przez Michała Ofiarę - wieloletniego działacza społecznego, współtwórcy kilku stowarzyszeń w tym w/w Fundacji

Link do wydarzenia organizatora