Wschodnia Turcja - W Królestwie Urartu

Wschodnia Turcja - W Królestwie Urartu

03-10-2024 o 09:00 - 12-10-2024

TERMIN: 3-12* PAŹDZIERNIKA 2024
* Termin nie uwzględnia dojazdu i powrotu z Polski do miejsca spotkania / zakończenia w Turcji. Należy do niego doliczyć po minimum 3 dni.

ZAPRASZAMY CIĘ DO KRAINY NIEZNANEJ
Wschodnia Turcja to rejony, które rzadko goszczą wśród wyprawowych kierunków. To jednak region bardzo atrakcyjny, a przede wszystkim różnorodny. Tutaj znajdziemy wysokie góry, wygasłe stożki wulkaniczne, wielkie jeziora – krajobrazy kojarzone bardziej z Mongolią, niż z Turcją. Do tego mało znane, lecz bardzo cenne zabytki z kilku epok, w tym malownicze gruzińskie i armeńskie kościoły, pochowane w głębokich dolinach Gór Pontyjskich. Wschodnia Turcja to również kraj Kurdów – kulturowo zupełnie odmienny od znanego turystom tureckiego zachodu. Wyprawa w założeniu ma połączyć perełki regionu nieoczywistymi trasami. Będziemy pędzić przez stepy, wjeżdżać do kraterów, przebijać przez strumienie zastygłej lawy. Chcemy zobaczyć jak najwięcej, dlatego kierunek ten polecamy głodnym przygody podróżnikom. Jeśli jesteś gotów wstawać skoro świt i całymi dniami chłonąć zmieniające się otoczenie – to jest wyprawa dla Ciebie!

https://przygody4x4.pl/wyprawy4x4/turcja4x4/

Link do wydarzenia organizatora

Przygody4x4.pl

Przygody4x4 powstały z myślą o Tobie! Tworzymy wyprawy dostosowane do twoich potrzeb. Na wyprawach offroadowych z nami dotrzesz w miejsca odleglejsze, dziksze i piękniejsze niż podczas innych podróży. Dzięki takim ekspedycjom odkryjesz rejony nieznane zwykłym turystom.

Miejsce wydarzenia
Nadchodzące
Archiwalne