Wiosna Na Ponidziu "Szlakami Historii"

Wiosna Na Ponidziu "Szlakami Historii"

17-05-2024 o 18:30 - 19-05-2024

MAJOWY WEEKEND W TERENIE 17-19.05.2024 r.

Zapraszamy wszystkich miłośników historii i aut 4x4 na wydarzenie „WIOSNA U PRAOJCÓW” zobaczymy czy wiosna zawitała u naszych praojców.

Zapraszamy w Piątek na wieczorną integrację w Komodzie Smaku czekamy na Was od 18:00

SOBOTA - Przejazd po przepięknych terenach południowego Ponidzia. Odwiedzimy pomnik Praojcom i Archeologom w Bronocicach gdzie powstał pierwszy wóz offroadowy na świecie a następnie wyspinamy się na największe grodzisko w Polsce, reszty nie zdradzimy :)Mamy nadzieje że matka natura pokoloruje nam krajobrazy. Na koniec wspólna integracja w Komodzie Smaku gdzie zaserwujemy Wam przysmaki kuchni regionalnej a dla najmłodszych zorganizujemy warsztaty z włoskiej pizzy, każda pociecha wykona samodzielnie pizze pod okiem szefa, wspólnie wypieczemy pizze w piecu opalanym drewnem, każdy będzie miał okazje spróbować naszych wypieków ;)Kto będzie chętny może skorzystać z pierwszego odkrytego basenu termalnego w Polsce z wodami siarczkowymi w Kazimierzy Wielkiej.

NIEDZIELA - Po śniadaniu w Komodzie Smaku wyruszymy do muzeum archeologicznego w Wiślicy. Trasa z przepięknymi widokami jak i zróżnicowanym terenem, po zwiedzaniu jedziemy dalej w przepiękne tereny Ponidzia. Na koniec zorganizujemy ognisko z regionalnymi przysmakami, gdzie będziemy dzielić się wrażeniami z przejazdów.

Sobota start 9:30 koniec 16:00-18:00 (zależy od pogody i przygód) w Komodzie Smaku gdzie zaczynamy integracje z degustacją świętokrzyskiej kuchni jak i pizzy z pieca opalanego drewnem.

Niedziela start 10:30 (śniadanie w Komodzie Smaku) koniec 16:00-17:00 kończymy jak to u nas przy wspólnym ognisku dzieląc się wrażeniami z przejazdów i jedząc pyszne regionalne smakołyki.

Szlaki turystyczno-widokowe, przejazdy po przepięknych terenach województwa świętokrzyskiego, po drodze widoki, atrakcje, integracja, historia, poruszamy się w kolumnie za organizatorem. Drogi polne, szutry, piach, minimum asfaltu.

Dla kogo? dla każdego od SUVA 4x4 po dzielną terenówkę
Impreza idealna dla początkujących Offroadowców.

Szlaki wyznaczamy dla każdego, wystarczy napęd 4x4 i dobre opony, przeciąganie się to ostateczność, minimalizujemy uszkodzenia aut, kochamy jazdę turystyczną z całymi rodzinami, jedziemy do wyznaczonego celu, czas przejazdu 6-8 godzin.
Posiadamy niezbędne wyposażenie offroadowe od liny po trapy jak i wyciągarki w razie "W" damy radę!

Stopień trudności od 1-5 1/2 * (zależy od pogody)
Przyda się: CB radio, napęd 4x4, opony A/T M/T
Co zabrać w trasę: przekąski, coś do picia, odpowiednie buty, ubiór dostosowany do pogody, całe rodziny, dobry humor bez tego ani rusz.

Pamiętajcie na koniec trasy będą czekać pyszności przy wspólnej integracji tak więc nie objadać się.

Zrzutka:
Sobota - 200 zł za auto (kierowca plus pilot)
Każda dodatkowa osoba powyżej 5 lat 50 zł
(dla najmłodszych jak i chętnych zorganizujemy warsztaty z pizzy)

Niedziela - 200 zł za auto (niezależnie od ilości osób)
SOBOTA - NIEDZIELA 400 zł NIEZALEŻNIE OD ILOŚCI OSÓB W SAMOCHODZIE
Zabieramy całe rodziny, offroad to idealna zabawa dla całych rodzin z dziećmi.
Dodatkowe wpłaty wspierają fundację
Na życzenie wystawiamy FV

Zrzutka obejmuję:
- W Niedzielę pyszne śniadanie
- Sobota warsztaty z pizzy
- Opiekę organizatora
- Emocje w terenie
- Gadżety okolicznościowe
- Opracowanie autorskiej legalnej trasy
- Foto / Video relacje
- Wsparcie FUNDACJI „Przeszłość nie wraca, ale nie umiera”
- Poznanie pięknych, nieznanych i niedocenianych rejonów województwa świętokrzyskiego
- Zapewniamy rzemieślnicze kiełbaski z lokalnej masarni jak i inne regionalne pyszności dla dorosłych i dzieci, kawa, herbata, zimne napoje, słodkości a to wszystko na koniec przy wspólnej integracji jak i podczas przerwy w trakcie jazdy - jemy ile chcemy! Jak wiedzie gastronomia to nasza druga miłość. Sobota integracja na wypasie :)podczas jazdy przyszykujemy dla Was pyszne niespodzianki.

Zrzutka nie obejmuję:
- Noclegu
- Ubezpieczenia
- Paliwa
- Biletów do muzeum
- Napojów %

Ewentualne noclegi we własnym zakresie oczywiście służymy pomocą mamy zaprzyjaźnione hotele, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne jak i campingi. Możliwość spania w namiotach / samochodach w miejscówkach za free.

Gdzie zaczynamy:
Kazimierza Wielka dokładne miejsce ustalimy bliżej startu

Zgłoszenia wysyłamy na maila lub po przez formularz
mail: [email protected]
https://www.waza4x4.pl/wiosna-u-praojcow
www.waza4x4.pl(formularz)

www.facebook.com/waza4x4
tel: 518147307 DAMIAN "SZEFU"

w zgłoszeniu podajemy następujące informację:
- dopisek "WIOSNA U PRAOJCÓW"
- imię i nazwisko kapitana
- numer telefonu
- markę samochodu
- ilość osób dorosłych
- ilość dzieci i w jakim wieku
- Nr rejestracyjny samochodu
- Skąd przybywacie
- Data przyjazdu

Organizator zastrzega sobie prawo do rezygnacji z wydarzenia lub zmiany trasy/programu ze względu na warunki atmosferyczne, niewystarczającą liczba uczestników lub inne wydarzania losowe.

Minimalna liczba uczestników 5 załóg
Maksymalna 12+1

Tak bawiliśmy się w ferie z warsztatami z pizzy
https://www.youtube.com/watch?v=VVNzgHQt_M8&t=60s

WAZA 4x4 to emocje w terenie, rodzinna atmosfera, autorskie trasy wyznaczone z poszanowaniem własności i przyrody, pyszne jedzenie od nas głodny nie wyjedziesz, jeździmy bez ciśnienia, każdy uczestnik to nasza rodzina, zabawa w offroad to nie praca, sztywny grafik nie dla nas, promocja naszego regionu to priorytet, nasze imprezy wspierają rozwój małych miejscowości, każdy uczestnik dokłada cegiełkę do realizacji celów fundacji „Przeszłość nie wraca, ale nie umiera” Szlaki wyznaczamy dla każdego, wystarczy napęd 4x4 i dobre opony, przeciąganie się to ostateczność, minimalizujemy uszkodzenia aut, kochamy jazdę turystyczną z całymi rodzinami.

WAZA Z BRONOCIC
Gliniana waza z wizerunkiem wozów odkryta została w 1975 r. podczas wykopalisk kierowanych przez prof. Janusza Kruka w ramach polsko-amerykańskiej ekspedycji archeologicznej. Na naczynie natrafiono w jednej z jam gospodarczych osiedla kultury pucharów lejkowatych. Uzyskana dla tej jamy data radiowęglowa (ok. 3500 BC) świadczy, że rysunki z Bronocic są obecnie najstarszym na świecie dowodem używania wozu. Obok schematycznie przedstawionych wozów, na naczyniu znajdują się informacje o wyglądzie pradziejowej wsi: symbole drzew, rzeki oraz pól z drogami lub układu domów w osadzie.

Link do wydarzenia organizatora