W Cieniu Srebrnej Góry

W Cieniu Srebrnej Góry

24-05-2024 o 22:00 - 26-05-2024

Zapraszamy na kolejną edycję weekendowej rodzinnej pojeżdżawki po Kotlinie Kłodzkiej, której niewątpliwie jednym z bardziej rozpoznawalnych miejsc jest twierdza Srebrna Góra uważana obecnie za największą górską twierdzę Europy, a którą obraliśmy za główny cel naszej wyprawy.

Ziemia Kłodzka to jednak nie tylko militarne pomniki minionej historii lecz również niezwykle piękna kraina pełna zamków i pałaców, zróżnicowana terenowo, a tym samym gwarantująca wiele wrażeń dla miłośników off-roadu.

Przygotowana przez nas trasa jest niezwykle malownicza, będziemy się poruszać drogami szutrowymi, leśnymi i polnymi, będziemy podziwiać zachwycające krajobrazy Kotliny Kłodzkiej oraz zmagać się ze zróżnicowanym terenem. Wyjazd jednak ma charakter rodzinny i turystyczny więc nie będzie topienia samochodów i demolowania zawieszenia, będzie za to frajda niczym nieskrępowanej podróży.

Po drodze zawitamy do twierdzy, odwiedzimy tajemniczy pałac będący prawdziwą perełką tych okolic, zwiedzimy kłodzkie podziemia, w górach zajrzymy do opuszczonej wioski a na koniec zwiedzimy pałac, którego wnętrza zachwycą nawet najbardziej odpornych na piękno.

A do tego wszystkiego mnóstwo ciekawych opowieści, które będą towarzyszyć nam przez cały czas na CB.

Trasa wyprawy jest przejezdna dla każdego samochodu terenowego i samochodu typu SUV z napędem 4x4 na oponach AT. Pokonamy ją jadąc w kolumnie za prowadzącym.

Szczegóły: https://x-plore4x4.pl/srebrnav8.html

Link do wydarzenia organizatora