Rumunia 4x4, Majówka Na Krańcu Karpat

Rumunia 4x4, Majówka Na Krańcu Karpat

27-04-2024 o 07:00 - 04-05-2024

Rumunii przedstawiać nie trzeba. Jeden z pierwszych kierunków rodzącej się ponad 15 lat temu polskiej turystyki wyprawowej. I nie bez powodu! Rumunia była i jest rajem dla turystyki off-road. Mimo kolejnych obostrzeń dotyczących jazdy w terenie w Unii Europejskiej, nadal znajdziemy tam ogrom możliwości nieskrępowanej jazdy po górach. A naprawdę jest gdzie. Rumunia to przecież kulminacja Karpat. Czeka na nas multum pasm górskich o różnym charakterze, krajobrazie i podłożu. Na północy czekają na nas łagodne, choć wysokie góry o charakterze bieszczadzkim z gliną i łagodnymi połoninami z pięknymi widokami. Centralna część kraju to słynny Siedmiogród, z malowniczymi wioskami i miasteczkami, których klimat tworzyły przeplatające się wpływy rdzenne wołoskie i osadnictwo saskie i węgierskie. A Karpaty Południowe to poszarpane szczyty najwyszych w Karpatach Fogaraszy opadających ku dolinie Dunaju.
Rumunia to też z naszej perspektywy nadal swoista egzotyka. Mimo wejścia do Unii Europejskiej i szybkiego rozwoju kraju, dzięki niewielkiemu zaludnieniu i warunkom geograficznym nadal możemy poczuć się tam klimat dawnych czasów: pierwotnej gospodarki rolnej bez wykorzystania maszyn, tradycyjnej produkcji serów, drewnianej zabudowy i oczywiście wielce życzliwych ludzi.

Link do wydarzenia organizatora

TUAREG4x4.PL

TUAREG 4×4 to przede wszystkim wyprawy 4×4, różnego rodzaju podróże, ale także zupełnie inny sposób podróżowania, od tego który możemy kojarzyć ze słowem „turystyka”. Na co dzień, nasi przewodnicy spełniają się w takich pasjach jak wspinaczka, narciarstwo górskie, czy jazda konna.

Miejsce wydarzenia
Nadchodzące
Archiwalne