Półwysep Rybacki - Magia Siewiernego Sijania - Wyprawa 4x4

Półwysep Rybacki - Magia Siewiernego Sijania - Wyprawa 4x4

21-01-2024 o 18:00 - 04-02-2024

Zimowa wyprawa na Półwysep Kolski, którego najdalej na północ wysuniętym cyplem jest Półwysep Rybacki to doskonała okazja na rozpoczęcie swojej przygody z zimowymi ekspedycjami terenowymi.

Podczas dwóch tygodni wyjazdu uczestnicy będą mieli okazję do zwiedzenia Petersburga, rosyjskiej Karelii a także przepięknego wybrzeża Morza Barentsa położonego w Okręgu Murmańskim. Podstawowym celem wyprawy jest dotarcie i aktywne spędzenie 4 dni na leżącym prawie 380 km na północ od Kręgu Polarnego Półwyspie Rybackim.
Dzięki naszym rosyjskim znajomym możemy zaproponować założenie obozu w przytulnej turbazie i aktywne spędzenie kilku dni na półwyspie. Czeka na nas mnóstwo zimowego offroadu w nadmorskim interiorze, wyprawa skuterami aż za przełęcz oddzielającą Półwysep Szeroki od Rybackiego, a także morska niespodzianka.

Jednak podstawową zaletą pobytu na Półwyspie Rybackim jest możliwość obserwacji niesamowitego zjawiska jakim jest zorza polarna, czyli po rosyjsku siewierne sijanie. Będziemy bowiem oddaleni o ponad 150 km od najbliższego dużego miasta, a obserwacja tego fantastycznego widowiska na otwartej przestrzeni dostarczy nam wielu niezapomnianych wrażeń.
Decydując się na udział w wyprawie należy zadbać o właściwe przygotowanie samochodu, wszystkie noclegi planujemy w oparciu o infrastrukturę turystyczną, ale warto być przygotowanym na jeden lub dwa biwaki w terenie.

Wyjazd ma charakter kolumnowy i możemy zaprosić na niego maksymalnie 6 załóg.

Link do wydarzenia organizatora