Macedonia 4×4, Rodzinnie Terenówką Przez Świat

Macedonia 4×4, Rodzinnie Terenówką Przez Świat

18-08-2024 o 10:00 - 24-08-2024

MACEDONIA 4×4, rodzinnie terenówką przez świat

Dawno temu się zaczęło, przygotowałem wyjazd „dzieciaki poznają świat” i tak od wielu lat wspólnie z rodziną jeździmy do różnych krajów na wyprawę mocno ukierunkowaną pod całe rodziny. Macedonio wracamy z rodzinami!!

Szukasz wyjątkowego i ekscytującego sposobu na RODZINNE spędzenie wakacji ? To wyprawa terenówką, która spełni Twoje marzenia o niezapomnianych przygodach. Przygotowaliśmy wyjątkowy program, który sprawi, że Twoja RODZINA będzie wracać do tych wakacji z uśmiechem na twarzy.

Od samego początku zależało nam na stworzeniu konkretnie ukierunkowanej oferty pod nazwą „RODZINNIE TERENÓWKĄ PRZEZ ŚWIAT”, która zjednoczy rodziny i dostarczy niezapomnianych przeżyć. Macedonia to kierunek, który z pewnością Was zachwyci.

+ Park Narodowy Pelister – najstarszy park narodowy Macedonii, obejmujący pasmo górskie sięgające 2600 metrów npm, o łagodnym charakterze połonin, poprzecinanych głębokimi dolinami.
+ Szar Płanina – pasmo górskie graniczące z Kosowem, z najwyższym szczytem Macedonii, Wierchem Titowa o wysokości 2747 metrów npm.
+ Park Narodowy Mavrovo – największy park narodowy Macedonii, obejmujący aż trzy pasma górskie. Wspaniałe dzikie przestrzenie, łagodne wysoczyzny i skaliste granie to wizytówki tego regionu.
+ Skopje i Stara Carsija – zwiedzimy stolicę Macedonii z jej zabytkami, a w szczególności z zabytkową, turecką dzielnicą handlową i starym bazarem pamiętającym czasy osmańskie.
+ Ochryda – starożytny ośrodek miejski pamiętający czasy greckich miast-państw, położony nad Jeziorem Ochrydzkim, który zwiedzmy z przewodnikiem. Wybierzemy się również na rejs motorówką po jeziorze.
+ Zabytki antyczne – poznamy historię greckiej Macedonii, odwiedzimy liczne zabytki, których historia sięga 2500 lat.
+ Zabytki osmańskie – czasy panowania Imperium Osmańskiego nad tym regionem to pół tysiąca lat, które wpłynęło na kulturę, architekturę i życie religijne Macedonii.
+ Kanion Matka – głęboki kanion z pionowymi skalnymi skałami, na dnie którego znajduje się piękne, turkusowe jezioro. Wybierzemy się rejs po nim łodzią motorową.
+ Lot paralotnią nad Ochrydą – ekstremalne doświadczenie dla ochotników!
+ Przejażdżka konna po górach
+ Lokalna kuchnia – sprawdzimy czy kuchnia macedońska to najlepsza kuchnia na Bałkanach, gdzie łączą się wpływy kuchni greckiej, orientalnej czy bułgarskiej. Dla nas to jedno z najwspanialszych doświadczeń kulinarnych!
+ biwaki, ogniska, bezdroża
LINK do wyprawy w komentarzu :)

Link do wydarzenia organizatora

TUAREG4x4.PL

TUAREG 4×4 to przede wszystkim wyprawy 4×4, różnego rodzaju podróże, ale także zupełnie inny sposób podróżowania, od tego który możemy kojarzyć ze słowem „turystyka”. Na co dzień, nasi przewodnicy spełniają się w takich pasjach jak wspinaczka, narciarstwo górskie, czy jazda konna.

Miejsce wydarzenia
Nadchodzące
Archiwalne