Akcja W Terenie - Szkolenie Offroad Dla Wszystkich

Akcja W Terenie - Szkolenie Offroad Dla Wszystkich

Dzień ojca w wyjątkowych okolicznościach!
Jeżeli Twoje dzieci są fanami motoryzacji to mamy idealną propozycję dla Ciebie. Zabierz dzieci i pokaż im inną formę spędzania wolnego czasu. Oprócz wspólnej jazdy w terenie będziecie mieli także możliwość nauczenia się podstaw pierwszej pomocy, ratownictwa technicznego oraz gaszenia pojazdu razem ze strażakami.
 
Jesteś użytkownikiem samochodu z napędem 4x4? To szkolenie jest właśnie dla Ciebie! Umiejętności pozyskane na tym szkoleniu mogą przydać się nie tylko w terenie.
Fundacja Ogólnopolskie Porozumienie Ochotniczych Straży Pożarnych, która organizuje szkolenia na terenie całego kraju z „Bezpiecznej jazdy wozami pożarniczymi w trudnym terenie” zaprasza na szkolenie z jazdy terenowej i ratownictwa.

Szkolenie jest skierowane do wszystkich posiadaczy samochodów terenowych. Ćwiczenia są połączone z nauką pierwszej pomocy oraz zapoznaniem się z podstawami technik ratownictwa drogowego i gaszenia pojazdów, które zostaną przeprowadzone przez Straż Pożarną.
Szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna odbędzie się w budynku Straży Pożarnej w Mrozach koło Mińska Mazowieckiego. Po zajęciach teoretycznych przejedziemy kolumną na zamknięty, przygotowany teren.
Podczas ćwiczeń będziecie mieli możliwość pokonania takich przeszkód jak: piasek, żwir, błoto, podjazdy, zjazdy, trawersy. Zróżnicowany teren zapewnia możliwość sprawdzenia dzielności terenowej każdego pojazdu.
Relacja ze szkolenia:
 
Wymagania sprzętowe:
Nie jest wymagane żadne wyposażenie off-roadowe. Można przyjechać samochodem seryjnym z napędem 4x4. Jedynym wymaganiem jest posiadanie odpowiedniej odzieży dostosowanej do aktualnych warunków atmosferycznych.
 
Po zakończeniu części praktycznej zapewniamy integrację przy ognisku. Teoria odbywa się w budynku, a praktyka na zewnątrz jeszcze raz przypominamy, uczestnicy są zobowiązani posiadać odpowiednie ubranie oraz obuwie dostosowane do warunków terenowych oraz atmosferycznych.
Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest dokonanie bezzwrotnej darowizny na cele statutowe Fundacji OP OSP w wysokości 500,00 złotych za samochód (niezależnie od ilości osób w pojeździe).
 
Mile widziane jest dodatkowe wsparcie, ponieważ szkolenie jest wyjątkowe. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na bezpłatne szkolenia dla strażaków z „Bezpiecznej jazdy wozami pożarniczymi w trudnym terenie”, które Fundacja Ogólnopolskie Porozumienie Ochotniczych Straży Pożarnych prowadzi na terenie całego kraju. W 2023 roku Fundacja OP OSP przeszkoliła ponad 1400 strażaków z 356 jednostek z 34 powiatów w 12 województwach. Relacje ze szkoleń dla straży można zobaczyć na kanale: https://www.youtube.com/@GAZMAN_
 
Wpisowe zawiera wyżywienie (gorące napoje i prowiant przy ognisku)
Cena nie obejmuje kosztów paliwa, ubezpieczenia.
 
Na Wasze zgłoszenia czekamy do 17 czerwca 2024 r. które należy przesłać na: [email protected]
W treści podajemy:
- imię, nazwisko kierowcy
- nr rejestracyjny pojazdu
- markę i model pojazdu
- ilość osób w pojeździe łącznie z kierowcą
- nr telefonu
 
W zwrotnej wiadomości prześlemy dane do wpłaty.
Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest dokonanie darowizny na cele statutowe Fundacji.
W przypadku pytań prosimy o bezpośredni kontakt z organizatorem pod numerem telefonu:
665-528-669 lub pod adresem e-mail: [email protected]

 
Uwagi:
Ilość miejsc jest ograniczona. W przypadku większej ilości osób zainteresowanych organizator zastrzega możliwość przeprowadzenia dodatkowego szkolenia w innym terminie ustalonym bezpośrednio z uczestnikiem!

Link do wydarzenia organizatora

Fundacja Ogólnopolskie Porozumienie OSP

Główne cele Fundacji: Ratowanie życia, zdrowia, mienia lub środowiska, prognozowanie, rozpoznawanie pożarów, klęsk żywiołowych lub innych miejscowych zagrożeń. Szkolenie i upowszechnianie wiedzy w zakresie problematyki obrony cywilnej, przygotowanie ludności do uczestnictwa w powszechnej samoobronie. Wspieranie rozwoju technicznego oraz doskonalenia szkoleniowego ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych. Pomoc ofiarom katastrof i klęsk żywiołowych.

Miejsce wydarzenia
Nadchodzące
Archiwalne